Fotowoltaika dla firm

Fotowoltaika dla firm działa dokładnie na tej samej zasadzie, co jej domowy odpowiednik. Jednak w ilości tkwi szkopuł. Do zasilenia domu jednorodzinnego w energię elektryczną K.B. Volt wykorzystuje około 10 paneli fotowoltaicznych. Z kolei w przemyśle, czy w firmach usługowych ich ilość musi być znacznie większa. Wynika to z potrzeb na prąd obiektów, które są większe i wykorzystują wyspecjalizowane energochłonne urządzenia.

Fotowoltaika dla firm – jak działa?

Na dachu firmy, magazynu lub tuż obok nich montujemy moduły fotowoltaiczne. Składają się one z paneli, których łączna moc dostarcza zdrowej i odnawialnej energii. Krzem jako przewodnik używany jest w panelach w celu zamiany promieni słonecznych na prąd. Ten następnie trafia do inwertera, który zmienia go z prądu stałego na przemienny. W K.B. Volt dostarczamy także akumulatorów, które pozwalają magazynować energię. Takie rozwiązania nie zastąpią w całości zasilania z elektrowni, ale na pewno obniżą koszty rachunków z prąd.

Ponadto fotowoltaika dla firm jest przyjazna środowisku, co może ułatwić zdobycie certyfikatów ekologicznych. Samo wytworzenie prądu odbywa się bez jakichkolwiek "produktów ubocznych" i zyskuje zarówno atmosfera, roślinność, jak i sami ludzie. Dzięki temu, że coraz więcej firmy wykorzystuje panele fotowoltaiczne, elektrownie z czasem ograniczą produkcję energii. Oznacza to, że do atmosfery przedostanie się mniej szkodliwych związków chemicznych i gazów.

Panele fotowoltaiczne dla firm - opłacalnoiść

K.B. Volt dobiera taką instalację fotowoltaiczną, by dopasować ją do Twoich potrzeb. Nasze nowoczesne komponenty są niezwykle wydajne, co może obniżyć cenę za 1 MWh nawet o 60%. Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze możesz przeznaczyć na inwestycje lub podniesienie jakości tworzonych usług. Nie od dzisiaj wiadomo, że ceny energii elektrycznej szczególnie dla firm, będą rosły. Jednocześnie przemysłowe instalacje fotowoltaiczne i te dla mniejszych firm nieustannie tanieją, co wynika z ich rosnącej popularności. Dodatkowo fotowoltaika dla firm ściąga często z przedsiębiorców konieczność ponoszenia dodatkowych opłat w związku z emisją CO2. Zwrot inwestycji nastąpić może w ciągu około 6-10 lat, a panele fotowoltaiczne dla firm mogą działać nawet przez 25 lat. Wniosek jest prosty – tak, fotowoltaika w firmie po prostu się opłaca.

Ponadto korzystając z licznika dwukierunkowego, możesz wytworzyć nadwyżkę energetyczną i odesłać ją do sieci. Pozwoli to z czasem zarabiać na swoich panelach, dlatego warto czasem zainstalować ich więcej. Fotowoltaika dla firm to także niezależność energetyczna przedsiębiorstw. Przydaje się to szczególnie latem, gdy sieć elektryczna nie wyrabia, a państwo nakłada limity zużycia prądu dla firm. Dzięki temu ograniczysz starty związane z ograniczeniem produkcji, co dla przemysłu i firm usługowych jest zabójcze.

Fotowoltaika dla firmy zakres usług:

  • projekt instalacji elektrycznej;
  • wycena i kosztorys;
  • montaż i dostarczanie najlepszych komponentów;
  • serwis i obsługa gwarancyjna;