Projekty instalacji elektrycznej w domu

K.B. Volt to nie tylko projekty instalacji elektrycznych w przemyśle, ale również usługi dla domów jednorodzinnych, a także zespołów mieszkaniowych. Nasze doświadczenie obejmuje tworzenie schematów i planów rozwiązań codziennego użytku. Zajmujemy się projektowaniem układu gniazdek, włączników oświetlenia, oświetleniem zewnętrznym i wewnętrznym. Dostarczymy także projekt instalacji alarmowej, garażowej, a także do bram wjazdowych. Nasze działania są kompleksowe i obejmują wszelkie wokoło elektryczne prace związane z gospodarstwami domowymi.

Kiedy potrzebny jest projekt instalacji elektrycznej w domu?

Nowelizacja ustawy prawa budowlanego, która weszła w życie w 2015 roku, nie wymaga od osoby budującej dom lub od dewelopera składania projektu w urzędzie. W takim wypadku odpowiedzialność za projekt instalacji elektrycznej w domu, czy w mieszkaniu spada na inwestora. W tym celu warto zrobić wszystko, by sieć elektryczna spełniała normy bezpieczeństwa, ochrony środowiska i była energooszczędna. Wchodząc we współpracę z K.B. Volt, zyskasz dostęp do profesjonalistów, którzy Cię wysłuchają, wezmą pod uwagę Twoje potrzeby, a także doradzą, jak elektrykę w domu wykonać najlepiej.

Projektowanie instalacji elektrycznej w domu ma na celu dopasowanie poziomu napięć i zapotrzebowania energetycznego. Dzięki temu gospodarstwo może funkcjonować sprawnie, a wiemy, że każdy dom w coraz większym stopniu jest zelektryfikowany. Dotyczy to nie tylko gniazdek, ale wszelkiego rodzaju systemów monitoringu, obsługi bram, instalacji alarmowych, czy PPOŻ. Podejmując się budowy Twojego domu z nami, możesz mieć pewność, że kolejne lata spędzone we własnych czterech kątach będą bezproblemowe.

Projektowanie instalacji elektrycznej w domu – inwestycja w energooszczędność

Odpowiednio rozplanowana elektryka, a także nowoczesne jej komponenty mają bezpośredni wpływ na rachunki za prąd. Wybór fotowoltaiki, czy systemów zarządzania energią ograniczą jej pobór. Decydując się na takie rozwiązania, stawiasz nie tylko na ekologię, ale dbasz o domowy budżet. Krokiem w dobrą stronę jest oświetlenie zewnętrzne domu LED. Ten typ żarówki, która nie wytwarza tyle ciepła, a jedynie światło oznacza mniejsze zużycie prądu. Jeżeli planujesz oświetlenie ogrodu, bramy wjazdowej, a także te wokół samego domu, to jest to zdecydowanie lepsze rozwiązanie. Oświetlenie LED jest wydajne, żarówek nie trzeba wymieniać tak często, a ich światło jest wyraźne i przyjazne dla oka. Pozytywnie wpływa to zarówno na bezpieczeństwo życia w domu, jak i jego jakość.

Projekt instalacji elektrycznej w domu – bezpieczeństwo

"Dom to moja twierdza" – tak, to prawda. Dlatego nie warto narażać się na zagrożenia i wpuszczać Konia Trojańskiego w postaci źle zaprojektowanej instalacji elektrycznej. Współpraca z K.B. Volt zakłada, że dostarczymy rozwiązań zapewniających bezproblemowe korzystanie z wszelkich urządzeń elektrycznych. Projektowana i wykonywana przez nas instalacja nie wchodzi w konflikt z systemami wodociągowymi, czy gazowymi. Przewody są odpowiednio izolowane, a wszędzie tam, gdzie narażone są na kontakt z warunkami atmosferycznymi, stosujemy dodatkowe zabezpieczenia.

Dbamy także, by projekt instalacji elektrycznej w domu odpowiadał specyfice elektryfikacji otoczenia, w którym planujesz mieszkać. Chodzi o to, by uniknąć przepięć, spadków mocy, czy częstego wybijania korków. Ważna jest także ochrona samych urządzeń przed uszkodzeniem w razie problemów z energią w rejonie. Po wszystkim otrzymasz od nasz szczegółowy projekt instalacji elektrycznej domu, tak by przyszłe remonty nie były stąpaniem po polu minowym.

Projektowanie instalacji elektrycznych w domu jak to wygląda?

Po wstępnej konsultacji spotkasz się z naszym inżynierem, który zrobi wstępny wywiad. Pozna Twoje potrzeby i dopasuje je do budżetu budowy. Następnie dojdzie do analizy projektu koncepcji rozkładu pomieszczeń, dlatego potrzebny jest projekt architektoniczny. Zapytamy także oczywiście o aranżację wnętrza, o której marzysz, gdyż sytuacja, gdy gniazdko znajduje się za tworzoną na zamówienie szafą, nie może mieć miejsca. Czasy, gdy trudziliśmy się, by z jednego gniazdka w ścianie doprowadzić energię do kilku urządzeń odeszły do lamusa. Projekt instalacji elektrycznej w domu to przede wszystkim organizacja i precyzyjne rozplanowanie, by życie było po prostu wygodniejsze.

Projekt instalacji elektrycznej w domu – zakres usług:

  • projektowanie instalacji elektrycznej w domu i mieszkaniu;
  • projekt oświetlenia zewnętrznego i wewnętrznego;
  • uwzględnianie specyfiki zabudowy i aranżacji wnętrz;
  • wykonawstwo, montaż i bieżący serwis;
  • fotowoltaika;
  • systemy alarmowe i monitoringu;
  • czujki pożarowe, gazu i CO2;
  • systemy antywłamaniowe;
  • instalacje automatycznej obsługi bram wjazdowych i garażowych;