Projektowanie instalacji elektrycznych w obiektach przemysłowych

Projekty instalacji elektrycznej w przemyśle to duża część działalności K.B. Volt. Przygotowujemy schematy i plany niezbędne do bezpiecznego wykonania wszelkich systemów oświetlenia, systemów awaryjnych, systemów zarządzania i innych rozwiązań dla przemysłu. Nasze zadanie polega na dostosowaniu możliwości sieci elektrycznej danego terenu do potrzeb klienta. Doświadczenie zdobyte w branży górniczej, motoryzacyjnej, czy budowlanej tylko to ułatwia, więc zawsze możesz liczyć na wsparcie K.B. Volt w całym spektrum elektrycznych potrzeb. Projektowanie instalacji elektrycznych w obiektach przemysłowych

Projektowanie instalacji elektrycznych w obiektach przemysłowych

Nasza działalność obejmuje cały zakres prac projektowych dla hal magazynowych, montażowni, kompleksów wydobywczych, warsztatów i firm świadczących różne usługi. Dobrze wiemy, że zakłady przemysłowe muszą posiadać stabilną i wydajną sieć elektryczną. W tym celu przedstawimy pełen zestaw koncepcji rozwiązania występujących problemów. K.B. Volt realistycznie podchodzi do projektów instalacji elektryczny w przemyśle, dlatego nie musisz się obawiać rozwiązań oderwanych od rzeczywistości. Znamy potrzeby przemysłu dużego i małego, i zawsze swoje zobowiązania realizujemy na podstawie rzetelnej analizy sytuacji.

Projektowanie instalacji elektrycznych w obiektach przemysłowych wymaga szczerego i częstego kontaktu na linii wykonawca-odbiorca. W tym przypadku nadgorliwość jest cechą pozytywną, więc zawsze odpowiemy na wszystkie Twoje pytania. Wyjaśnimy specyfikę proponowanych rozwiązań i uwzględnimy budżet przeznaczony na realizację instalacji elektrycznych. Projekty instalacji elektrycznej w przemyśle przez nas przygotowywane są poddawane ciągłemu nadzorowi. Przyświeca nam idealizm, co potwierdza współpraca z takimi klientami jak KWK Budryk, KWK Wujek, Volkswagen, czy PKP Cargo.

Z Nami zrealizujesz takie projekty instalacji przemysłowych jak: sygnalizacja pożaru, sygnalizacja antywłamaniowa, systemu rozpoznawania gazu i zanieczyszczeń. Oferujemy także przydatne szczególnie w przemyśle systemy kontroli czasu pracy oraz systemy dostępowe, co ważne jest w newralgicznych gałęziach przemysłu. W kwestii bezpieczeństwa możesz liczyć także na projekt instalacji elektrycznej dla monitoringu przemysłowego i zakładowego typu CCTV. Obsługujemy także zadania związane z automatyką przemysłową, która jest oczywistym elementem przemysłu 4.0.

Instalacje elektryczne przemysłowe – bezpieczeństwo i stabilność

Projektowanie instalacji elektrycznych w obiektach przemysłowych musi odbywać się z uwzględnieniem bezpieczeństwa. Bez niego nie ma mowy o wydajnej pracy i stabilnej sytuacji ekonomicznej zakładu. Opracujemy dla Twojej firmy projekt instalacji elektrycznej, uwzględniając wielkość zakładu, rodzaj usług i produkcji, warunki, w których to się odbywa i indywidualną specyfikę. Istotne jest to, by projekt instalacji elektrycznej w przemyśle brał pod uwagę takie czynniki jak wilgotność, zapylenie, czy zagrożenie pożarowe. Tutaj możesz liczyć także na działania z zakresu systemów awaryjnych, PPOŻ i innych rozwiązań zapewniających bezpieczeństwo.

Projektowanie instalacji elektrycznych w obiektach przemysłowych zakłada również strukturę i wielkość samego zakładu. Występujące w nim wibracje maszyn, czy wydajność okolicznej sieci elektrycznej. Dlatego dostarczamy urządzenia chroniące przed skokami napięcia tak, by instalacja elektryczna przemysłowa nieuległą uszkodzeniu.

Przemysłowe instalacje elektryczne – nie tylko projekt

Po projekcie przychodzi czas na realizację i tu również K.B. Volt ma przygotowany zestaw usług dla swoich klientów. Nasz doświadczony zespół funkcjonuje nie tylko przy planach i schematach, ale także w kwestii wykonawstwa. Ekipa, która poradziła sobie z takimi projektami instalacji elektrycznych jak wdrożenie systemu robotów przemysłowych KUKA dla Volkswagena, da radę z każdym projektem. Styl pracy, który udało wypracować się nam od 1997 działa jak dobrze naoliwiona maszyna. Ludzie znają się od lat, są z sobą zżyci, więc praca na każdym etapie idzie płynnie. Stawiamy oczywiście na jakość, a komunikacja wśród naszych pracowników jest gwarantem udanego odbioru końcowego.

Projektowanie instalacji elektrycznych w obiektach przemysłowych to etap tylko z pozoru zamknięty. Z czasem, gdy Twoja firma się rozwinie, a system elektryczny będzie wymagał napraw, modernizacji i rozszerzenia również możesz na nas liczyć. Oferujemy gwarancję i opiekę serwisową. Ta pierwsza jest oczywista, ale druga może zaowocować współpracą na długie lata. Każdy wie, że nikt nie zna lepiej systemu od osób go projektujących i wykonujących. Dzięki temu przemysłowe instalacje elektryczne przygotowane przez K.B. Volt zyskują wieloletnią opiekę naszych fachowców.

Projekty instalacji elektrycznej w obiektach przemysłowych – zakres usług:

 • projekty sieci elektrycznych średniego i niskiego napięcia;
 • projektowanie rozdzielnic elektrycznych i szaf sterowniczych;
 • projektowanie tras kablowych oraz kabli zasilających;
 • projektowanie aparatury kontrolno-pomiarowej;
 • projekty instalacji pomiarowych, CCTV, antywłamaniowych, PPOŻ, rejestracji czasu pracy;
 • projekty automatyki przemysłowej;
 • projekty modernizacyjne;
 • wykonawstwo;
 • przygotowanie specyfikacji dostaw
 • kosztorysy;
 • odbiór końcowy;
 • tworzenie dokumentacji po wykonawczej;
 • przeglądy gwarancyjne;
 • usługi serwisowe;