Fotowoltaika dla domu

Fotowoltaika dla domu to najlepsze rozwiązanie dla budżetu klienta indywidualnego. Jest to inwestycja ekologiczna, przynosząca zwrot we względnie krótkim czasie, a także zapewniając niezależność energetyczną. W K.B. Volt specjalizujemy się w tworzeniu systemów fotowoltaicznych dla domów jednorodzinnych, a nasze doświadczenie pozwoli dobrać najlepsze rozwiązania, których oczekujesz.

Fotowoltaika - jak działa?

Zasada działania fotowoltaiki jest dosyć prosta. Panele zbierają promienie słoneczne, które jak wiemy, są darmowe i przekształcają je w energię elektryczną. Cała "magia" odbywa się w panelach fotowoltaicznych, które dla większej efektywności łączy się w moduły fotowoltaiczne. To w nich następuje proces zamiany promieni na prąd stały, co wynika z materiału półprzewodnikowego, z którego panele są wykonane. Fotowoltaika dla domu najczęściej wykorzystuje w tym celu krzem, który okazał się najlepszym przewodnikiem tego typu układów. Całość układu montuje się na konstrukcji wsporczej i umieszcza się na dachu lub innej silnie nasłonecznionej przestrzeni. Gdy zdecydujesz się wybrać fotowoltaikę dla domu, wyślemy do Ciebie konsultanta K.B. Volt. Dokona on wstępnych pomiarów, pozna Twoje potrzeby i przedstawi kosztorys całej inwestycji.

Ile kosztuje fotowoltaika w domu?

Oczywiście to zależy. Między innymi od Twoich potrzeb, wkładu własnego oraz możliwości przestrzeni, gdzie panele mają być montowane. Do każdego projektu podchodzimy indywidualnie, uwzględniając wszelkie czynniki skutkujące jego sukcesem. Ważne jest też, ile Twoje gospodarstwo domowe zużywa energii. Nie ma sensu przesadzać z panelami, gdy okażą się one niepotrzebne. Dla przykładu fotowoltaika dla domu jednorodzinnego, który zużywa około 3000 kWh rocznie, wymaga montażu 10 paneli. Każdy z nich ma moc 300 kW, co jest wypadkową Twojego zapotrzebowania energetycznego.

Fotowoltaika w domu wymaga także odpowiedniej powierzchni i w tym celu najlepiej sprawdza się dach. Dla podanego wyżej przykładu ilości 10 paneli dla domu jednorodzinnego będzie to około 17 m2. Jak widać, nie jest to powierzchnia, której na dachu nie da się wygospodarować. Jednak jeżeli masz większe potrzeby energetyczne lub dach ma nietypową konstrukcję, to fotowoltaika dla domu najlepiej sprawdzi się obok niego. W tym celu można wykorzystać część działu przylegającej do budynku.

Fotowoltaika - koszt dla domu jednorodzinnego

Dzięki możliwości dofinansowania realizowanego przez instytucje rządowe i lokalne ostateczne koszta nie są tak duże. Jednak mimo tego musisz przygotować się mentalnie na to, że fotowoltaika w domu tania nie będzie. Sama technologia mimo swojej powszechności nadal pozostaje droga, gdyż specyfika jej produkcji wymaga wielu wyspecjalizowanych komponentów. Do tego dochodzą urządzenia obsługujące panele, czyli falownik. Jest to inwerter, który zmienia prąd stały na przemienny. Doliczyć trzeba jeszcze koszt okablowania, liczników, a także akumulatora, o ile na taki się zdecydujesz. Ostateczny koszt poznasz po spotkaniu z przedstawicielem K.B. Volt. Jednak pamiętaj, że jest to inwestycja, która realnie się zwraca. Nie jest to samochód, którego wartość po wyjeździe z salonu maleje diametralnie. Panele są trwałe i służą przez lata zdrową energią odnawialną. Dlatego powstaje pytanie...

Czy fotowoltaika się opłaca?

Tak. Po wyrównaniu kosztów inwestycji fotowoltaiki dla domu zyskasz na niezależności energetycznej. Dzięki temu rachunki za prąd będą realnie niższe i to nie na chwilę, a przez kolejne lata. Nowoczesne rozwiązania fotowoltaiczne stosowane przez K.B. Volt nie wymagają tak ostrego słońca jak pierwsze panele fotowoltaiczne. Dlatego energia dostarczana będzie przez dłuższą część roku, a nie tylko latem. Oprócz kwestii finansowych ważny jest także aspekt zdrowotny. Fotowoltaika w domu jest odnawialnym źródłem energii. Oznacza to, że pozyskując ją ze słońca, możesz to robić.... w nieskończoność. Jednocześnie korzystając z tego rozwiązania, nie zanieczyszczasz okolicznego powietrza, co ma miejsce w przypadku technologii klasycznych.

Fotowoltaika dla domu to także licznik dwukierunkowy. Uruchamia się on w momencie nadwyżki energetycznej i prąd niepotrzebny przesyła do sieci elektrycznej. Dzięki temu dom możesz zamienić w małą elektrownię i na serio stać się niezależnym.

Fotowoltaika dla domu jednorodzinnego zakres usług:

  • projekt instalacji elektrycznej;
  • wycena i kosztorys;
  • montaż i dostarczanie najlepszych komponentów;
  • serwis i obsługa gwarancyjna;